חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסכם גירושין

מטרת הסכם גירושין

מהלך כגון גירושין אינו נעים אך ניתן למזער את הנזק אם מגיעים להסכם, הסכם גירושין. הסכם גירושין מסדיר באופן משפטי את אופן הפרידה ואת ההתנהלות העתידית מטעם שני הצדדים. הסכם גירושין ניתן להשיג בכל שלב, גם אם הזוג מצוי בעיצומו של מאבק. כדאי להגיע להסכם זה בהתחלה על מנת להימנע מבורות בדרך, התכתשות ארוכה וערכאות חוזרות ונשנות. הסכם גירושין צופה מראש את הקשיים העתידים ובכך מונע אי נעימויות ופערים בהסכמה העלולים להתפתח בעתיד.

עורך דין להסכם גירושין

הסכם גירושין

התמחות

עו”ד ורד לוי מתמחה בהשגת הסכמי גירושין באופן יעיל ומקצועי. על תהליך של השגת הסכם להיות ענייני, מקיף, בעל התייחסות אישית לכל מקרה ומקרה ולהגיע לתוצאות אידיאליות עבור הלקוח. על התהליך להיות קצר וקולע, נטול עירוב רגשות. ישנן מספר שיטות בהן ניתן להתנהל על מנת להשיג את ההסכם המיוחל. ישנן דרכים יותר יעילות, ישנן דרכים יותר חסכניות וישנן דרכים יותר מהירות. הכול תלוי בסיטואציה, בנפשות הפועלות, בטיב היחסים ביניהם ובסדר החשיבות שלהם.

שיתוף פעולה בהסכם גירושין

שיתוף

אחת האופציות היותר נעימות, שאפשרית רק במקרה בו בין בני הזוג שוררים יחסים טובים, הינה האופציה המשותפת. בסיטואציה זו באפשרות שני בני הזוג לשכור את שירותיו של אותו עורך דין להסכם גירושין בנושא ייעוץ גירושין לטובת ייצוג משותף. היתרון מצוי בהוצאה המשותפת המקלה על הכיס ואילו החיסרון מבוטא בכך שעל עורך הדין לייצג את האינטרסים של שני הצדדים ואל לו לבחור צד. במקרה ומתרחשת מחלוקת ונוצרים אינטרסים מנוגדים המצב נהיה הרבה מסובך ועל עורך הדין יהיה לנווט בעדינות תוך ניסיונות בלתי פוסקים לגישור.

עורך דין הסכם גירושין

כל אחד לעצמו

אופציה נוספת היא שכל צד יפנה אל עורך דין שונה. אופן זה מאפשר לעורך הדין לתעל את שירותיו לטובת הלקוח, כאשר שום אינטרס אחר אינו מסית אותו. שני עורכי הדין משני הצדדים ידונו ביניהם ויגיעו עבורם לתכנית הסכם גירושים מוסדרת, תוך קבלת הנחיות משני הצדדים. מצב זה מונע מזוגות להתראות פנים מול פנים, מצב הרצוי בהרבה מן המקרים. המינוס בשיטה זו מסתכם בעובדה שמדובר בסיטואציה יותר יקרה ומצביעה על יחסים יותר רעועים.

הסכם גירושין
גיבוש ופתיחת הסכם גירושין – מאיפה מתחילים?

ההחלטה על פרידה וגירושין היא החלטה לא פשוטה. אך מהרגע שהיא מתקבלת, עולות הרבה מאוד שאלות ואינספור מחשבות. הדבר הראשון שאיתו צריך להתמודד הוא השאלה, מאיפה מתחילים? אני כאן בשביל לעזור לכם בגיבוש ופתיחת הסכם גירושין, ללוות אתכם לאורך הדרך ולענות לכם על כל שאלה שמטרידה אתכם.

ניסוח בקשה משותפת לגירושין

במידה ובני הזוג תמימי דעים כי הם מעוניינים להתגרש, כדאי שיפנו לעו"ד שינסח עבורם את ההסכם ויצרף אליו בקשה משותפת לגירושין שתוגש לבית הדין הרבני (כשמדובר בבני זוג יהודים). חשוב לציין כי הסכמים המנוסחים באופן עצמאי עלולים לפגוע בזכויותיכם ולהיות בעלי השלכות הרות גורל ולכן חשוב לפנות לעו"ד משפחה מנוסה שינסח את ההסכם במקצועיות תוך התאמתו לרצונות הצדדים ולמצב המשפטי, מתוך ראייה קדימה.

הסכם הגירושין הוא חוזה , שבו בני הזוג מתייחסים למגוון היבטים הנוגעים לחייהם פרידתם לאחר הפרידה ומתייחס בין היתר לנושאים הבאים: חלוקת זכויות, תכולה, רכוש, חסכונות, הסדרי חובות, כתובה, משמורת ילדים וכמובן גם מזונות ועוד. הסכם הגירושין צריך לקבל תוקף של פסק דין על מנת שהוא יכנס לתוקף. את הסכם הגירושין ניתן לאשר בבית משפט למשפחה, כאשר בית המשפט מאשר את רכיבי ההסכם למעט רכיב הגירושין שמצוי בסמכותו הייחודית של בית הדין הרבני (כשמדובר בבני זוג יהודים). את נושא הגירושין עצמם יכול רק בית הדין הרבני לאשר.

ההליך בבית הדין הרבני

ניתן להגיש לבית הדין הרבני הסכם שאושר על ידי בית משפט למשפחה, על מנת שבית הדין הרבני יאשר את החלק שמתייחס לגירושין עצמם. במידה וקיימת בקשה משותפת לגירושין, בית הדין ייטה לקבל את הבקשה ולאשר אותה,ובדרך זו הגירושין נערכים באופן מהיר יותר וחלק יותר.

ואם לא הגענו להסכמות?

לעתים בני הזוג אינם מגיעים להסכמות בנוגע לאופן חלוקת הרכוש, תשלום המזונות ו/או הסדרי הראייה. במקרים כאלה בהיעדר הסכמות, אין מנוס מלהגיש תביעות לבית המשפט ו/או לבית הדין הרבני.

מהנושאים לבית המשפט ולבית הדין יש סמכות מקבילה וההגשה בערכה אחת או אחרת, מצריכה חשיבה ואסטרטגיה. בחלק מהנושאים לבית הדין יש סמכות ייחודית – למשל בעניין הגירושין עצמם.
לפיכך אם לא התגבש הסכם ויש צורך להגיש תביעות, חשוב לתכנן את הדרך בצורה הנכונה ביותר באמצעות עו"ד משפחה מנוסה.

אם לא צלחה הדרך להסכם – מוזמנים לפנות אלי לייעוץ לעניין המשך הדרך.

שלב הגט

תהליך הגירושין בבני זוג יהודים מסתיים לאחר סידור הגט – זהו טקס הגירושין שמתקיים ברבנות, ובו ארבעה שלבים – בירור שמות, ביטול המודעות, כתיבת הגט ומסירת הגט.

כמובן שהדברים שתוארו בעמוד זה הם רק קצה הקרחון, וישנם הליכים שונים ששלובים בתהליך הגירושין, שהיריעה קצרה מלהכיל. 

צרו עמי קשר עוד היום ואשמח להנחות, לכוון ולסייע לכם לאורך כל הדרך.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 0737841738
דילוג לתוכן