חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסכם משמורת משותפת

בשנים האחרונות המשמורת המשותפת זו מגמה שהולכת וצוברת תאוצה הן בישראל והן בעולם המערבי. מהי בדיוק משמורת משותפת? מה השיקולים לקביעתה? וכיצד מגבשים הסכם משמורת עם בני הזוג לאחר גירושין? כל זאת ועוד לפניכם.
משמורת ילדים זהו תחום העוסק ביחסים שבין הורים לילדים הן מבחינה מעשית והן מבחינה משפטית. תחום זה מתייחס אל חובת ההורים לדאוג לכל הצרכים של ילדיהם והזכויות הנוגעות להליך קבלת ההחלטות עבורם. החוק בארץ מבחין בין משמורת משפטית אשר רואה את ההורים הביולוגיים כאפוטרופוסים טבעיים לילדיהם בעודם קטינים, לבין משמורת פיזית. האחרונה מתייחסת למקום בו יתגוררו באופן קבע הילדים בעודם קטינים כאשר החזקה עליהם מוטלת על ההורה שעמו הם מתגוררים.

מהו הסכם משמורת משותפת?

בעת ניהול התא המשפחתי שני ההורים מתפקדים כאפוטרופוסים הטבעיים של הילדים, משמע שעל שני ההורים מוטלת האחריות לדאוג לילדיהם. כל זאת טוב ויפה עד לגירושין, או אז יהיה עליהם להכריע היכן יתגוררו הילדים: אצל האם, האב או שניהם. כדי להעניק להחלטות אלו תוקף משפטי יש לנסח הסכם משמורת משותפת.

 
  • אם משמורנית – האפשרות הראשונה והשכיחה ביותר היא שהילדים יהיו בחזקת האם, יתגוררו כדרך קבע אצלה ויבקרו אצל האב, כך שעל פי ההגדרה האם תחשב למשמורנית והאב יקבל הסדרי שהות בשעות ובימים קבועים.
  • אב משמורן – האפשרות השנייה היא שהילדים יישארו בחזקת האב והוא יהיה המשמורן, בעוד שלאם יהיו הסדרי שהות קבועים עם הילדים.
  • משמורת מפוצלת – זו האפשרות השלישית. במצב זה הילדים מפוצלים בין ההורים, כלומר כל אחד מההורים הוא משמורן של חלק מהילדים. במקרה זה לכל הורה יהיו הסדרי שהות עם הילדים שלא מתגוררים אצלו אלא אצל ההורה האחר.
  • משמורת משותפת – אפשרות רביעית ואחרונה שהפכה למאוד פופולרית בשנים האחרונות ויותר ויותר הורים מבינים את יתרונותיה. במשמורת זו זמנם של הילדים מחולק שווה בשווה בין ההורים, כאשר שני ההורים מוגדרים כמשמורנים. גישה ליברלית ושוויונית מסוג זו מאפשרת להורים להתחלק שווה בשווה בגידול הילדים ולספק להם את כל צרכיהם במקביל.

רוצים להתייעץ בנוגע למשמורת משותפת? חייגו:

0737841738
הסכם משמורת משותפת
עורך דין משמורת ילדים
הסכם משמורת משותפת - השיקולים
גיבוש הסכם משמורת משותפת

התחום המשפטי שעוסק במשמורת קטינים מאוד סבוך ומורכב וישנם המון שיקולים לקחת בחשבון לפני שמגיעים להכרעה בנושא המשמורת החל בטובת הילד, דרך גובה המזונות ועד שמירה על רמת החיים אליה הורגלו הילדים. לכן לפני גיבוש הסכם משמורת משותפת יש להפעיל שיקול דעת ולבחון כל מקרה לגופו.

ישנם יתרונות בכך שלילדים יהיו מגורי קבע בבית אחד כמו שישנו יתרון בכך ששני ההורים יהיו מעורבים בגידולם. יש לציין כי משמורת משותפת דורשת שיתוף פעולה מטעם שני ההורים, וכדי להגיע להסכם הוגן עליהם לשים את כל המחלוקות בצד. כמו כן עליהם להיות קרובים מבחינה גאוגרפית וניידים במידה מרבית.

באפשרותם של ההורים לגבש הסכם משמורת משותפת בכוחות עצמם ולהגישו לערכאה משפטית. הערכאה המשפטית הרלוונטית תבדוק אם טובת הילדים נמצאת בראש סדר העניינים לפני שתעניק להסכם תוקף משפטי. מנגד ההורים יכולים לפנות למגשר ו/או עורך דין כדי לגבש הסכם שיתאים לכל הצדדים. במידה והחלטתם לגבש הסכם משמורת משותפת מוטב כי תפנו לקבלת ייעוץ משפטי מטעם עו"ד גירושין על מנת שההסכם ישרת את האינטרסים שלכם על הצד הטוב ביותר.

ורד לוי עו"ד גירושין ומגשרת בקיאה ברזי החוק והפסיקה ובעלת ניסיון רב בתחום אפוטרופסות ומשמורת. בעזרת הידע המשפטי שצברה לאורך שנות ניסיונה ויחד עם הרגישות הטבעית שבה ניחנה, תוכלו לשים מאחור את המחלוקות ולהגיע להחלטות שיטיבו עמכם ועם הילדים לאחר ההחלטה על גירושין.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 0737841738
דילוג לתוכן