חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

התרת נישואין

התרת נישואין הוא הליך שבו יש פירוק של הנישואים כאשר שני בני הזוג אינם בני אותה דת. על פי הדת היהודית אם אחד מבני הזוג אינו יהודי היא אינה מכירה בקשר זה כקשר נישואין. למוסלמים, לדרוזים ולנוצרים התייחסות שונה לנושא. אי לכך התרת נישואין אינה מתבצעת בהליך דתי אלא בהליך אזרחי.

התרת נישואין
הליך זה מתחיל בבית הדין לענייני משפחה שקובע איזה בית דין ידון בהתרת הנישואין, כדי שהשניים לא יתקלו בעתיד בבעיות אם ירצו להינשא בנישואים דתיים, וכדי שלא תיווצר שאלת ביגמיה.

בתי דין דתיים בישראל

יש לזכור כי בישראל יש בתי דין דתיים לנושא של נישואין וגירושין לדתות המרכזיות: יהודים, מוסלמים, נוצרים ודרוזים. כל השאר נחשבים חסרי דת. התרת נישואין של חסרי הדת תטופל בבית הדין לענייני משפחה. במקרה של נישואין אזרחיים כאשר אחד מבני הזוג יהודי, יבקש בית המשפט לענייני משפחה את חוות דעתו של בית הדין הרבני. אותו הדבר יתרחש אם אחד מבני הזוג שייך לאחת הדתות המוכרות בישראל, תהיה פנייה לבית הדין של העדה לקבל חוות דעתו.

עורך דין

את הבקשה להתרת נישואין יגיש עורך דין, הוא גם ידע לצרף את המסמכים הרלוונטים להוכחת הנישואין, ולהשתייכות הדתית של כל אחד מבני הזוג המבקשים התרת נישואין. עורך הדין יפעל להשגת הסכמה משותפת של בני הזוג לבקשה כדי לפשט את התהליך ולקצר אותו. עו"ד גירושין המתאים לטפל במקרים כגון אלה הוא עורך דין לענייני משפחה כמו עו”ד ורד לוי ואחרים.

עורך דין

החוק בישראל

כאמור, בנוסף לפירוק נישואין על ידי גירושין בבית דין רבני קיימת בישראל אופציה להתרת נישואין במקרים מסוימים. החוק בישראל קובע כי התרת נישואין תחול רק כאשר שני בני הזוג אינם בני אותה דת. אחרת עליהם לעבור גירושין במסגרת בית הדין הדתי של העדה שאליה הם משתייכים. אי לכך יפנה בית המשפט לעניני משפחה לקבל חוות דעת מבתי הדין הדתיים השונים כדי לוודא מעל לכל ספק את מעמדם הדתי של בני הזוג. רק אז הוא יטפל בהתרת הנישואין בעצמו.
החוק בישראל

מעוניינים להתייעץ ללא התחייבות? התקשרו עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ 073-7841738

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 0737841738
דילוג לתוכן